W listopadzie 2016 roku skończyliśmy prace instalacyjne w Nowym Centrum Logistycznym firmy TNT Express Polska. Nasza współpraca z tym globalnym przedsiębiorstwem logistycznym trwa nieprzerwanie od 2007 roku. Także w przypadku tej realizacji wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Okablowanie strukturalne - zastosowane rozwiązanie

W ramach naszego zlecenia zaprojektowaliśmy sieć strukturalną w systemie Commscope klasy EA (kat. 6A) UTP iPatch Ready w Nowym Centrum Logistycznym firmy TNT w miejscowości Wypędy, pod Warszawą. Rozwiązanie iPatch Ready pozwala na wdrożenie w przyszłości systemu zarządzania okablowaniem strukturalnym iPatch-imVision bez naruszania pracy całej sieci.

Po przygotowaniu i zaakceptowaniu przez inwestora dokumentacji projektowej wykonawczej rozpoczęliśmy prace instalacyjne.

Okablowanie strukturalne - zakres prac instalacyjnych

Szczegółowy zakres prac obejmował:

  • instalację ponad 750 linii okablowania strukturalnego
  • instalację okablowania szkieletowego:
    • światłowodowego wewnętrznego - 10 relacji
    • światłowodowego zewnętrznego - 2 relacje
    • wieloparowego kat. 3 - 2 relacje
  • wykonanie pomiarów miedzianych i światłowodowych

Instalacja została objęta 25 letnią gwarancją producenta okablowania – firmy Commscope.

Pozostałe prace powierzone firmie ELEKS

Ponadto w ramach kontraktu dostarczyliśmy oraz zainstalowaliśmy 10 szaf marki Rittal wraz z osprzętem oraz wykonaliśmy Site Survey obiektu. Po zakończeniu prac przez naszych instalatorów przygotowaliśmy i przedłożyliśmy inwestorowi dokumentację powykonawczą. Zapraszamy do pobrania listu referencyjnego otrzymanego przez Nas po wykonaniu powyższego zlecenia:

http://www.eleks.com.pl/images/_thumbs/Images/pdf-logo.jpg